Profesyonel Analiz Sistemi

Pro Analiz'teki İçerik raporlarıyla, sitenizin en çok görüntülenen içeriğini ve bilmediğiniz yönleri keşfedin. Sitenizin her bir sayfasının kullanıcılar tarafından ne sıklıkla ziyaret edildiğini, kullanıcıların sitenizde ne kadar kaldıklarını görün

Analiz uygulamamız başlamıştır. Nedir Pro Analiz?
Pro analiz google analytics uygulamasının bir benzeri analiz sistemidir.
Pro Analiz, ziyaretçilerin sitenize nasıl ulaştıkları ve sitenizde ne tip etkinliklerde bulundukları hakkında bilmek istediğiniz herşeyi anlatır.
Siteniz hangi sıklıkta ziyaret ediliyor, hangi anahtar kelimeye ait arama sonucuna tıklandığında sitenize erişilmiş, sitenizin hangi sayfası daha çok okunuyor,hangi sayfada daha çok vakit geçiriliyor, bu ve bunun gibi tüm sorulara Pro analiz sayesinde yanıt bulabilir, elde ettiğiniz bilgiler sayesinde sitenizi nasıl geliştirebileceğinize dair fikirler edinebilirsiniz.

Pro analiz nasıl çalışıyor?
Size vereceğimiz takip kodunu sitenize ekledikten sonra aşağıdaki istatistikler hemen belirmeye başlar.
Pro analizi hizmetimizden 2 şekilde yararlanabilirsiniz.
1- Size özel açacağımız servere kurulumunu yapıp kullanıcı adınız ve şifreniz ile giriş yapabileceğiniz şekilde panel.
2- Pro analiz genel paneline kaydınız yapılır günlük,haftalık,aylık ve yıllık olarak mailinize rapor gönderilir. Raporlar pdf ve html formatında gönderilmektedir.

Pro Analiz Görünümleri.

Ziyaretçi haritası dünyadan hangi ülkelerden hangi şehirlerden ziyaret edildiğinizi gösterir. Hangi ülke yada şehirden kaç ziyaretçi geldiğini ziyaretçilerin sitenize girdikleri saat,dakika,saniye,ip no gibi tüm detayları gösterir.


En fazla giriş yapılan sayfalar. En fazla ziyaret edilen sayfalarınızı gösterir.


Arama Kelimeleri. Hangi anahtar kelime ile sitenize erişildiğini gösterir.


Geri dönen ziyaretçiler. Daha önce sitenizi ziyaret eden ziyaretçileri gösterir. Bunu nasıl yapıyor? Sitenize uğrayan ziyaretçilerin ip no,ülke,şehir,bağlandığı cihaz,bağlandığı cihazın marka ve model ve bunun gibi tüm detayları ziyaretçi profiline kayıt eder. Aynı bilgilere sahip ziyaretçi sitenize yeniden uğradığında aşağıdaki panoda gösterir.


Bot Tracker. Sitenizi tarayan arama motorlarını gösterir.


Ziyaret edilen sayfaların başlık bilgilerini detaylı olarak gösterir.


Bu panoda arama sonuçlarında tıklanan linklerinizi gösterir.


Sitenizden çıkarken ziyaret edilen sayfalar. Ziyaretçilerinizin sitenizden ayrılırken çıkış yaptığı sayfaları gösterir.


Sitenizden indirilenler. Bu panoda sitenizden indirilenleri gösterir. Ziyaretçi sitenizden hangi resim,dosya yada benzeri uygulamaları kendi bilgisayarına indirdi detaylı ve ayrıntılı şekilde listeler.


Yerel saate göre ziyaretçi listesi.


Bu panoda yerel sunucunuzun saatine göre ziyaretleri listeler.


Ziyaretçilerin bilgisayarlarında kullandıkları ekran çözünürlüklerini gösterir. Bu uygulama sitenize yüklediğiniz içeriklerin resim,dosya vs gibi uygulamaları daha doğru eklemeniz açısından önemli fikirler verir. Bu panodan en fazla kullanılan ekran çözünürlüklerini tespit edip ona göre sitenizde uygulama yapabilirsiniz.


Bu pano ziyaretçilerinizin bilgisayarlarında kullandıkları tarayıcı eklentilerini gösterir. (Örneğin flash player hiç kullanılmıyor yada çok az kullanılıyor bu size fikir olabilir bu sayede sitenizde flash uygulama kullanmaktan kaçınırsınız.)


Sitenize uğrayan ziyaretçilerin cihazlarının markasını listeler. Bu size önemli fikirler verebilir. Bir süre sonra en fazla kullanılan cihaz markalarını artık biliyor olacaksınız bu durumda sitenizi buna göre optimize edebilirsiniz.Yada webmasterinize buna göre optimize etmesini söyleyebilirsiniz.


Bu panoda sitenize uğrayan ziyaretçilerin kullandıkları cihazların modellerini görebilirsiniz. (Örnek Iphone6)


Bu pano ziyaretçilerinizin hangi cihazdan sitenize eriştiklerini gösterir. Bu size öenmli bir fikir olabilir. Örneğin sitenize en çok mobil cihazlardan giriliyor buna göre sitenizde uygulama yapabilirsiniz.


Bu panoda sitenize uğrayan ziyaretçilerinizin hangi işletim sistemlerini kullandıklarını görebilirsiniz. Örneğin en fazla windows7 kullanılıyor. Sitedeki uygulamalarınızı buna göre dizayn edebilirsiniz.


Bu panoda sık ziyaret edilen sayfalarınızı gösterir.


Bu panoda ziyaretçilerinizin sitenizi hangi tarayıcılardan görüntülediklerini görebilirsiniz.


Bu panoda ziyaretçilerinizin genel durumlarını göstermektedir.


Bu panoda genel ziyaretçi kayıtları görüntülenir. Ziyaretçilerin dolaştıkları sayfalar,işletim sistemleri,ülke,şehir,bölge,kıta ve bu gibi ayrıntılı bilgileri listelenmektedir.


Bu panoda ziyaretçi ayarlarını görüntülemektedir.


Ziyaretçi Profili. Bu pano üye profili gibi çalışmaktadır. Sitenizi ziyaret eden kişinin cihaz marka modellerinden,ülke kıta,şehir,ip no ve site içinde yaptığı tüm eylemleri görüntüler.


Bu pano sitenizi ziyaret eden ziyaretçilerin bölgelerini listeler. Örnek ege bölgesi.


Bu panoda ziyaretçilerin kıtalarını listeler. Örneğin en fazla avrupa kıtasından ziyaret ediliyorsunuz.


Bu panoda ziyaretçilerinizin kullandığı internet servisleri listelenir.


Bu panoda hangi şehirlerden ziyaret edildiğinizi listeler.


Bu panoda ziyaretçilerin kullandıkları tarayıcıların lisanlarını listeler.


Bu panoda ziyaretçilerin ülkelerini listeler.


Pro analizin bir özelliğide yukarıdaki tüm listeleri farklı şekilde görüntüleyebilmenizede imkan verir aynı zamanda rapor alacağınız zamanda görseli siz belirleyebilirsiniz. Aşağıdaki resimlerde görüntülenme şekilleri mevcuttur.4 Farklı şekilde görüntüleyebilirsiniz.